Meridia End Table
Meridia End Table
SKU: 112398
Select Warehouse to check in-stock inventory
Details
Details
Elevate any corner with the refined presence of the Meridia End Table. A warm antique brass top is paired with a solid block of brown emperador marble, its deep chocolatey veins making every piece truly one of a kind.
Construction
Construction
| SKU No | 112398 |
| Material | Iron |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Marble |
| Base Finish | Brown |
| Material Finish | Antique Brass |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Marble Imported from Spain |
Dimensions
Dimensions
| Overall Dimensions | 20.00D x 24.00H in 50.8D x 60.96H cm |
| Carton Weight | 44.00 lb 19.96 kg |
| Net Weight | 33.00 lb 14.97 kg |
| Minimum Order (pcs) | 1 1 |
| Pack | 1pc / 1ctn 1pc / 1ctn |
| Carton Size | 32.00W x 19.00D x 19.00H in 81.28W x 48.26D x 48.26H cm |
Shipping
Shipping
| Zone | Zone 40 |
| Origin | India |
| UPC | 698043073572 |
| CBM | 0.17 |
| 20FT Container | 165 |
| 40GP Container | 329 |
| 40HQ Container | 382 |
Care
Care
Read our Product Care Guidelines
Tear Sheet
Tear Sheet
Creating...
Max 200 characters
