Abundance Vase - Small
Abundance Vase - Small
SKU: 112944
ABUNDANCE
Select Warehouse to check in-stock inventory
Details
Details
The Abundance Vase features a clean-lined neck that transitions into a substantial, circular base. Crafted from natural cream marble that is hand polished to a soft sheen, this vase offers a modern aesthetic for any display.
Construction
Construction
| SKU No | 112944 |
| Material | Marble |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | No |
| Assembly Required | No |
Dimensions
Dimensions
| Overall Dimensions | 5.00W x 5.00D x 7.00H in 12.7W x 12.7D x 17.78H cm |
| Carton Weight | 9.00 lb 4.08 kg |
| Net Weight | 8.00 lb 3.63 kg |
| Minimum Order (pcs) | 1 1 |
| Pack | 1pc / 1ctn 1pc / 1ctn |
| Carton Size | 10.00W x 8.00D x 8.00H in 25.40W x 20.32D x 20.32H cm |
Shipping
Shipping
| Zone | Zone 57 |
| Origin | Indonesia |
| UPC | 698043074883 |
| CBM | 0.01 |
| 20FT Container | 2700 |
| 40GP Container | 5600 |
| 40HQ Container | 6500 |
Care
Care
Read our Product Care Guidelines
Tear Sheet
Tear Sheet
Creating...
Max 200 characters
