Abundance Vase - Large
Abundance Vase - Large
SKU: 112945
Select Warehouse to check in-stock inventory
Details
Details
The Abundance Vase features a clean-lined neck that transitions into a substantial, circular base. Crafted from natural cream marble that is hand polished to a soft sheen, this vase offers a modern aesthetic for any display.
Construction
Construction
| SKU No | 112945 |
| Material | Marble |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | No |
| Assembly Required | No |
Dimensions
Dimensions
| Overall Dimensions | 7.00W x 7.00D x 9.00H in 17.78W x 17.78D x 22.86H cm |
| Carton Weight | 19.00 lb 8.62 kg |
| Net Weight | 18.00 lb 8.16 kg |
| Minimum Order (pcs) | 1 1 |
| Pack | 1pc / 1ctn 1pc / 1ctn |
| Carton Size | 12.00W x 8.00D x 8.00H in 30.48W x 20.32D x 20.32H cm |
Shipping
Shipping
| Zone | Zone 57 |
| Origin | Indonesia |
| UPC | 698043074890 |
| CBM | 0.02 |
| 20FT Container | 1350 |
| 40GP Container | 2800 |
| 40HQ Container | 3250 |
Care
Care
Read our Product Care Guidelines
Tear Sheet
Tear Sheet
Creating...
Max 200 characters
