Strut Coffee Table - Marble Look
Strut Coffee Table - Marble Look
SKU: 107191
STRUT
Details
Details
A bold and contemporary coffee table. Sculpted from concrete and overlaid with a marble-look finish. The rounded square design is eye-catching and unique.
Construction
Construction
| SKU No | 107191 |
| Material | Concrete |
| Shape | Square |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | White |
| Material Finish | White |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Marble Look Finish / Sealed Concrete |
Dimensions
Dimensions
| Overall Dimensions | 29.50D x 15.00H in 74.93D x 38.1H cm |
| Carton Weight | 91.00 lb 41.28 kg |
| Net Weight | 80.00 lb 36.29 kg |
| Minimum Order (pcs) | 1 1 |
| Pack | 1pc / 1ctn 1pc / 1ctn |
| Carton Size | 34.00W x 34.00D x 20.00H in 86.36W x 86.36D x 50.80H cm |

Shipping
Shipping
| Zone | Zone 6 |
| Origin | Vietnam |
| UPC | 698043040833 |
| CBM | 0.36 |
| 20FT Container | 77 |
| 40GP Container | 151 |
| 40HQ Container | 182 |
Care
Care
Read our Product Care Guidelines
Tear Sheet
Tear Sheet
Creating...
Max 200 characters
