Surrounded Sculpture - Small
Surrounded Sculpture - Small
SKU: 112938
SURROUNDED
Select Warehouse to check in-stock inventory
Details
Details
Carved from natural marble, the modern silhouette of the Surrounded Vase draws inspiration from classical column bases and Brutalist geometry. An ideal vessel for dried arrangements or as a standalone object.
Construction
Construction
| SKU No | 112938 |
| Material | Marble |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | No |
| Assembly Required | No |
Dimensions
Dimensions
| Overall Dimensions | 5.00W x 5.00D x 7.00H in 12.7W x 12.7D x 17.78H cm |
| Carton Weight | 8.00 lb 3.63 kg |
| Net Weight | 7.00 lb 3.18 kg |
| Minimum Order (pcs) | 1 1 |
| Pack | 1pc / 1ctn 1pc / 1ctn |
| Carton Size | 10.00W x 8.00D x 7.00H in 25.40W x 20.32D x 17.78H cm |
Shipping
Shipping
| Zone | Zone 57 |
| Origin | Indonesia |
| UPC | 698043074791 |
| CBM | 0.01 |
| 20FT Container | 2700 |
| 40GP Container | 5500 |
| 40HQ Container | 6500 |
Care
Care
Read our Product Care Guidelines
Tear Sheet
Tear Sheet
Creating...
Max 200 characters
